Menu
Kontakt Ulubione Szukaj
Częste pytania

Gdzie mogę kupić produkty Doppelherz®?

Nasze produkty dostępne są w aptekach stacjonarnych i internetowych, a także w niektórych sklepach zielarskich.

Jeśli produkt jest niedostępny w danej aptece – wystarczy poprosić aptekarza o jego zamówienie, towar jest zwykle dostarczany następnego dnia. 

Niektóre apteki internetowe umożliwiają odbiór osobisty w sieci aptek stacjonarnych – bez kosztów dostawy.

Czy suplementy diety są bezpieczne?

Suplementy diety zawierają skoncentrowane składniki, które występują w żywności lub były stosowane od dziesiątek lat np. w formie ziołowych tabletek. Warunkiem bezpieczeństwa jest jednak spełnianie przez producenta najwyższych norm jakości. Najlepiej jeśli jest to sprawdzona firma, ze znaną marką, produkująca w farmaceutycznym standardzie jakości WHO (cGMP). Oznacza to, że produkcja jest pod stałą kontrolą nadzoru farmaceutycznego, a produkty są badane pod kątem jakości i zgodności ze specyfikacją. 

Co oznacza określenie „RETARD”?

Produkty oznaczone słowem „ RETARD” to tabletki lub kapsułki o przedłużonym uwalnianiu. Inna nazwa to “Prolongatum” lub skróty: „SR” (ang: sustained release), „MR”
(ang: modified release). W odróżnieniu od zwykłych tabletek czy kapsułek uwalniają one dłużej substancje aktywne, np. witaminy czy składniki mineralne, co jest możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych substancji opóźniających uwalnianie, które powoli rozpuszczają się w jelitach lub powoli pęcznieją i zaczynają przepuszczać składniki aktywne.

W przypadku suplementów diety ma to następujące zalety:

 • osłania żołądek przez podrażnieniem np. solami potasu czy żelaza;

 •  składniki uwalniają się równomiernie w ciągu całego dnia, co sprzyja lepszemu ich przyswajaniu;

 • zmniejsza ryzyko nagłych skoków poziomu np. potasu we krwi;

 • pozwala na zabezpieczenie składników przed wpływem soku żołądkowego lub żółci (np. dzięki czemu bakterie probiotyczne nie są trawione w żołądku lub w jelicie cienkim).

Dlaczego preparaty Doppelherz zawierają tak wysokie dawki witamin z grupy B i D?

Suplementy diety Doppelherz aktiv zawierają duże ilości witamin z grupy B i D, aby uzupełnić normalną dietę w te składniki.

W wyniku spożywania produktów zbożowych oczyszczonych – np. z białej mąki lub białego ryżu - dostarczamy do organizmu mniejszych ilości witamin z grupy B. Braki mogą występować również przy diecie bezglutenowej lub innych dietach eliminacyjnych. Powszechne stosowanie antybiotyków powoduje dodatkowo wytrzebienie korzystnej dla zdrowia flory jelitowej,a u osób starszych często dochodzi do słabszego przyswajania niektórych witamin. Innym przykładem jest witamina D, która jest produkowana w skórze pod wpływem promieni UV w czasie słonecznych dni. W naszym obszarze geograficznym oraz przy powszechnym stosowaniu filtrów UV zaleca się całoroczne dostarczanie witaminy D w postaci suplementów diety, w dawkach co najmniej 2000 j.m. dla dorosłych i 800 j.m. dla dzieci. 

Stosowanie witamin z grupy B jest bezpieczne, w przypadku ich nadmiaru w organizmie są one łatwo i szybko wydalane z moczem. Nie ma zatem w praktyce ryzyka ich przedawkowania. Ostrożność powinny wykazać jedynie osoby z poważnymi chorobami nerek – zalecana jest wtedy konsultacja lekarzem prowadzącym.

Czy można stosować kilka preparatów Doppelherz jednocześnie?

Generalnie nie zaleca się stosowania jednocześnie więcej niż 2-3 preparatów, podobnie jak przy lekach, chyba że są to preparaty zalecane przez lekarza lub profesjonalnego dietetyka. Przy stosowaniu kilku suplementów diety jednocześnie należy zwrócić szczególną uwagę na to, by nie łączyć preparatów zawierających te same witaminy i składniki mineralne. Największą uwagę należy zwrócić na witaminę A oraz żelazo, miedź, cynk, mangan i selen: ich łączne dawki nie powinny zwykle przekraczać 100% RWS czyli referencyjnej dawki spożycia, przy czym należy też uwzględnić typowe pokarmy spożywane regularnie np. wątróbkę zawierającą duże dawki żelaza, miedzi i wit. A. 

Mam problem z połykaniem kapsułek

Staramy się, aby nasze preparaty zawierały naprawdę skuteczne dawki ziół i składników odżywczych. Z tego powodu nasze kapsułki i tabletki są niekiedy dość duże. Ma to szczególne znaczenie dla osób starszych albo wrażliwych, które mogą mieć problem z ich połykaniem. Dlatego nasze tabletki zwykle mają tzw. rowek pozwalający na przełamanie tabletki na pół. Niestety niektóre składniki bardzo trudno “zapakować” w tabletkę: dotyczy to np. oleju rybiego – jest on zwykle produkowany w postaci kapsułek żelatynowych. W przypadku problemów z połykaniem - proponujemy łykać kapsułkę razem z łyżką jogurtu lub serkiem homogenizowanym: wystarczy położyć kapsułkę na łyżkę jogurtu i połknąć bez gryzienia. Gęsta i aksamitna konsystencja jogurtu zapobiega nieprzyjemnym odczuciom podczas przełykania. Innym rozwiązaniem – nieco niestandardowym – jest pozostawienie kapsułki na pół godziny w niewielkiej ilości letniej wody. Po tym czasie kapsułka zrobi się miękka i łatwiej ją przełknąć popijając wodą.

Kiedy występuje zwiększone zapotrzebowanie na witaminy i minerały?

W okresach wzrostu u dzieci, podczas rekonwalescencji po złamaniach kości, w okresie ciąży i laktacji organizm zwiększa swoje zapotrzebowanie na składniki odżywcze, w tym głównie witaminy i składniki mineralne. Zwiększone zapotrzebowanie powstaje też w wyniku stresu, wysiłku fizycznego (np. sport) jak i w warunkach tzw. stresu oksydacyjnego, np. podczas takich chorób jak cukrzyca lub przy stosowaniu używek: alkohol, nikotyna.

Czym są suplementy diety ?

Suplementy diety to skoncentrowane źródło witamin lub składników mineralnych lub innych substancji o działaniu odżywczym lub fizjologicznym. Oznacza to, że składniki, które występują również w żywności, w suplemencie mają formę skoncentrowaną i określoną potrzebami zdrowotnymi. Ma on łatwą formę umożliwiającą dawkowanie, np. kapsułek, tabletek, pastylek lub żelków, proszku (w saszetce lub pojemniku), płynu w butelce lub fiolce, tabletek musujących. Ich zadaniem jest uzupełnianie diety, która z jakichś powodów nie zawiera wystarczającej ich ilości lub też zwiększenie podaży składnika, który działa korzystnie i wspomaga uzyskać homeostazę organizmu.

Głównym celem suplementu diety jest więc uzupełnienie normalnej diety.

Każdy suplement diety przed wprowadzeniem na rynek musi być zgłoszony do Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS). W zgłoszeniu tym powinny znaleźć się szczegółowe informacje: skład produktu,dane producenta, wzór opakowania, czy certyfikaty. Jeśli suplement diety nie został zgłoszony do GISu, oznacza to, iż został wyprowadzony na rynek nielegalnie.

Co oznacza określenie “mikrogranulki”

Są to malutkie granulki zapakowane w podłużne saszetki, które wystarczy rozerwać na jednym z końców i wysypać na język oraz połknąć. Nie wymagają popijania i zwykle ulegają szybkiemu rozpuszczeniu na języku lub natychmiast po dostaniu się do żołądka. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość łatwego i szybkiego zastosowania bez konieczności popijania. Jest to szczególnie wygodne w pracy, podczas treningu czy w czasie podróży.

 

Magnez B6 Forte Ultra Fast

Kiedy możemy potrzebować większych ilości składników odżywczych?

Istnieje wiele sytuacji, w których organizm zwiększa swoje zapotrzebowanie na witaminy, sole mineralne i inne składniki takie jak jak przeciwutleniacze czy bioflawonoidy roślinne.

 • Stres, intensywna praca umysłowa (egzaminy) lub fizyczna (uprawianie sportu lub praca fizyczna).

 • Spożywanie znacznych ilości żywności przetworzonej (np. produkty z białej mąki, wędliny, dania gotowe, gotowe sałatki, desery i słodycze ), prawie każdy proces technologiczny, np. gotowanie, konserwowanie pozbawia żywność pewnej ilości składników odżywczych.

 • Przedłużone przechowywanie, nawet w zamrażarce, może obniżać zawartość witamin w pokarmie. Z kolei oleje roślinne podlegają utlenianiu pod wpływem światła, zatem przechowywanie ich w zwykłej butelce, na półce szybko pozbawia ich zdrowych kwasów nienasyconych. Szczególnie wrażliwy jest olej lniany i oliwa z oliwek.

 • Wysokie spożycie alkoholu, papierosów lub innych używek

 • Narażenie na zanieczyszczenie środowiska lub praca w warunkach szkodliwych.

 • Unikanie słońca lub stosowanie filtrów słonecznych wymaga suplementacji witaminą D przez cały rok. Witamina D jest syntetyzowana w skórze pod wpływem słońca - trudno ją dostarczyć w odpowiedniej dawce z pokarmem.

 • Ciąża i karmienie piersią - w tym okresie znacznie zwiększa się zapotrzebowanie np. na wapń, żelazo i kwasy tłuszczowe DHA) niezbędne dla gwałtownego rozwoju płodu .

 • Okres po menopauzie - większone zapotrzebowanie na wapń, magnez, wit. D i K

 • Dieta wegańska, bezglutenowa, bezmleczna lub wegetariańska – szczególnie pierwsze dwie diety wymagają dbania o dostarczanie odpowiednich ilości witamin z grupy B (np. B12) oraz wapnia i żelaza.

 • Osoby starsze – u osób starszych istnieje kilka czynników, które mogą łatwo prowadzić do niedożywienia lub anemii:

  • obniżenie apetytu;

  • osłabiona praca jelit i/lub zaburzona flora jelitowa, co obniża przyswajanie składników odżywczych w jelitach, np. witaminy B12 i żelaza;

  • choroby mające wpływ na metabolizm i przyswajanie składników odżywczych (np. choroby nerek, choroby gastrologiczne, problemy stomatologiczne);

  • długotrwałe stosowanie leków, które mogą zaburzać przyswajanie składników odżywczych lub przyspieszać ich usuwanie z organizmu (np. niektóre leki na nadciśnienie zwiększają wydalanie moczu).

 • Niektóre choroby przewlekłe (np. cukrzyca) lub stany przedchorobowe (np. stan przedcukrzycowy). W cukrzycy i wielu innych chorobach dochodzi do procesu zwiększonego powstawania wolnych rodników tlenowych (tzw. stres oksydacyjny); w jego ograniczeniu mogą pomóc antyoksydanty – w postaci niektórych witamin i bioflawonoidów roślinnych (np. polifenoli z czerwonych winogron).