Menu
Kontakt Ulubione Szukaj
7 kuchni świata

"KUCHNIE 7 STRON ŚWIATA"

Wydałoby się, że najciekawsze kuchnie są też dobrze znane na całym świecie. Kuchnia francuska, włoska, grecka, meksykańska – któż o nich nie słyszał? Zapewne każdy i prawdopodobnie niemal każdy próbował ich specjałów. Jednak często okazuje się, że nawet mniej znane kuchnie mają swoje wyśmienite acz mniej znane potrawy: asado, gostionica, was hoku czy Tex-Mex większości z nas nie mówią zbyt wiele.

Warto więc zgłębić tajniki kulinarne zarówno tych bardziej, jak i mniej znanych kuchni z całego świata. Warto też podumać nad tym, jak położenie geograficzne, warunki klimatyczne czy historia kraju mają wpływ na to jak się w nim jada.

Kuchnia amerykańska, argentyńska, australijska, chorwacka, japońska, skandynawska i węgierska to ciekawe filozofie żywienia odzwierciedlające kulturę różnych stron świata. Bogata historia, fascynujące zwyczaje, smaczne potrawy – to cechy wymienionych tradycji kulinarnych omówionych w ebooku „Kuchnie 7 stron świata”.

DODATEK: "ŚWIĄTECZNE INSPIRACJE KUCHNI 7 STRON ŚWIATA"

Poznaj zwyczaje świąteczne z różnych stron świata i zasmakuj w nowych potrawach.

Boże Narodzenie to święta obchodzone niemal na całym świecie. Towarzyszy im wyjątkowa atmosfera, którą tworzą takie symbole, jak choinka czy Święty Mikołaj. Jest to czas kolęd i spotkań w gronie rodzinnym, najczęściej przy stole pełnym świątecznych specjałów. Boże Narodzenie w Polsce obchodzone jest bardzo uroczyście i wyjątkowo smakowicie. A jak Boże Narodzenie wygląda w innych krajach?

Najpiękniejsze, najsmaczniejsze i zwykle mało znane zwyczaje świąteczne z innych krajów wraz z przepisami zostały zebrane w ebooku „Świąteczne inspiracje kuchni 7 stron świata”, będącym dodatkiem do publikacji „Kuchnie 7 stron świata”.