Jak dbać o oczy?

wspieraj wzrok z produktami marki Doppelherz
Wzrok

Wprowadzenie
Oczy są niezwykłym organem, zdolnym do nieprzerwanej i wytężonej pracy, lecz mniej więcej po 40 roku życia rozpoczyna się naturalny proces słabnięcia wzroku.

sposoby na suche oczy
Suche oko

Jak działa wzrok?
Promień światła przenika przez rogówkę o kształcie piłki, a następnie źrenicę, przez przednią komorę, soczewkę, ciałko szkliste i dociera do siatkówki, gdzie powstaje obraz odwrócony, dokładnie tak jak w okularze mikroskopu czy w lunecie.

Składniki dobrych preparatów dla oka
Wzrok - trzy składniki, aby dobrze widzieć

Aby narząd wzorku prawidłowo funkcjonował, do organizmu muszą być dostarczane odpowiednie składniki odżywcze. Wśród nich wymienia się witaminy A, C, E oraz takie minerały, jak cynk, miedź i selen. Ponadto, obok witamin i minerałów, obowiązkowo powinny znaleźć się luteina, antocyjany oraz...

rola luteiny dla naszego oka
Luteina to podstawa

Narząd wzroku jest szczególnie wrażliwy na działanie wolnych rodników, powstających m.in. w wyniku działania promieniowania UV.

sposoby na krótkowzroczność
Krótkowzroczność

Krótkowzroczność jest jedną z najczęściej występujących wad wzroku. Może mieć podłoże genetyczne, jednak wśród przyczyn wskazuje się również czynniki środowiskowe i indywidualne przyzwyczajenia.

co stosować na zmęczone oczy?
Zmęczone oczy – jak o nie dbać?

Bez całkowicie sprawnego wzroku ciężko wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Żyjąc coraz szybciej i intensywniej, zapominamy o prawidłowej higienie oczu.