1. doppelherz.pl
  2. Wspieraj zdrowie
  3. Jak ograniczyć spożyte kalorie ?

Jak ograniczyć spożyte kalorie ?

Morwa biała jest drzewem pochodzącym z Dalekiego Wschodu, które zostało sprowadzone do Europy w XI w. razem z gąsienicami jedwabników. Ze względu na substancje aktywne zawarte w liściach morwy wzrasta zainteresowanie ich zastosowaniem w medycynie i ziołolecznictwie.
uprawiaj zdrowy tryb życia

morwa biała

Morwa biała jest to roślina pochodząca z Dalekiego Wschodu, które zostało sprowadzone do Europy w XI w. razem z gąsienicami jedwabników. Ze względu na substancje aktywne zawarte w liściach morwy i ich dobroczynne działanie wzrasta zainteresowanie ich zastosowaniem w medycynie i ziołolecznictwie.

 Szerokie zastosowanie morwy białej

Cenne właściwości morwy białej. Liście morwy białej są źródłem biologicznie aktywnych związków polifenolowych (bioflawonoidów), które wykazują działanie przeciwcukrzycowe i przeciwutleniające. Z punktu widzenia przydatności preparatów z liści morwy w leczeniu chorób metabolicznych, m.in. otyłości, cukrzycy i miażdżycy główną uwagę zwraca składnik aktywny DNJ, który hamuje przyswajanie cukrów w jelitach i w wyniku tego daje efekt znacząco zmniejszający poziom glukozy we krwi. Szczególnie obiecujące są wyniki wstępnych badań klinicznych prowadzonych w Korei Południowej na osobach otyłych w celu zapobiegania rozwojowi objawów otyłości oraz tzw. stanu przedcukrzycowego.

Ekstrakt z liści morwy białej hamuje aktywność enzymów odpowiedzialnych za rozkład cukrów złożonych (sacharozy i skrobi itp.) i ogranicza ich przemianę w glukozę. W wyniku tego procesu duża część węglowodanów pozostaje niestrawiona, co wpływa na obniżenie poziomu cukru we krwi. Ogranicza to również odkładanie tkanki tłuszczowej i wspomaga odchudzanie. Dzięki hamowaniu trawienia cukrów złożonych występujących głównie w produktach zbożowych, ziemniakach i słodyczach można uzyskać efekt ograniczenia przyswojonych kalorii z każdego posiłku.

Najlepszy efekt uzyskuje się stosując wyciągi z morwy białej z każdym posiłkiem zawierającym znaczne ilości cukrów złożonych (skrobi) i dwucukrów (sacharozy). Zalecane są preparaty zawierające ekstrakty standaryzowane na zawartość DNJ, który wykazuje główne działanie aktywne. Chrom dodatkowo wspiera metabolizm węglowodanów oraz wpływa na zmniejszenie apetytu na słodycze.

Doppelherz aktiv Dla Diabetykow + Morwa

Zamów w oficjalnym Sklepie Doppelherz!