1. doppelherz.pl
  2. Wspieraj zdrowie
  3. Aktywnie „Zabiegaj o pamięć”. W 2016 marka Doppelherz aktiv włącza się do akcji.

Aktywnie „Zabiegaj o pamięć”. W 2016 marka Doppelherz aktiv włącza się do akcji.

Bieg Niepodległości uznawany jest za jedną z najważniejszych imprez cyklicznych Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”, organizowanej przez Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA. W 2016 roku do akcji przyłączyła się marka Doppelherz aktiv wspierająca aktywność fizyczną ludzi w każdym wieku i o każdej porze roku.
uprawiaj zdrowy tryb życia

Bieg śladami historii

Już od wielu lat śladami historii uczestnicy akcji pokonują wyznaczane przez organizatorów dystanse. Triada biegowa „Zabiegaj o pamięć„ składa się z trzech biegów upamiętniających ważne wydarzenia historyczne:

  • Uchwalenie  Konstytucji 3 Maja,
  • Powstanie Warszawskie,
  • Odzyskanie Niepodległości przez Polskę po I wojnie światowej.

Magnez na starcie

Co roku wiele osób decyduje się na pokonanie historycznych tras. Aby wspomóc uczestników akcji, organizatorzy przygotowują pakiety startowe dla wszystkich zgłaszających się do udziału w biegach. Marka Doppelherz aktiv również wspiera chętnych do pokonania historycznych dystansów, dołączając do pakietów startowych próbki preparatów dedykowanych osobom podejmującym aktywność fizyczną, w tym również biegaczom. Ponieważ składnikiem mineralnym niezbędnym dla uzupełnienia elektrolitów i regeneracji organizmu podczas intensywnego wysiłku fizycznego jest magnez, w pakietach startowych znalazły się produkty Doppelherz aktiv zawierające ten właśnie pierwiastek.

Preparaty Doppelherz aktiv

Doppelherz aktiv Magnez-B6 400 Ultra Fast to preparat o przyśpieszonym działaniu zawierający najwyższą dawkę jonów magnezu. Ze względu na praktyczną formę mikrogranulek, których spożycie nie wymaga popijania, może być stosowany w dowolnym momencie, nawet podczas treningu.

Natomiast preparat Doppelherz aktiv Na skurcze to połączenie magnezu i potasu, pierwiastków niezbędnych podczas intensywnego wysiłku. Produkty Doppelherz aktiv zapobiegają utracie elektrolitów podczas wzmożonej aktywności fizycznej, dzięki czemu zapewniają prawidłowe przewodnictwo nerwowo-mięśniowe oraz kurczliwość mięśni, w tym również mięśnia sercowego i naczyń krwionośnych.

Na sportowo z Doppelherz aktiv

Biegi Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć„ to bez wątpienia jedna z najważniejszych imprez biegowych. Patriotyczny charakter i promocja aktywności fizycznej to aspekty, które co roku przyciągają wielu chętnych do pokonywania dystansów wyznaczanych przez organizatorów akcji. Dlatego w tym roku w akcji nie mogło zabraknąć Doppelherz aktiv,  marki, dla której aktywność jest jednym z najważniejszych aspektów zdrowego trybu życia.