1. doppelherz.pl
  2. Wspieraj zdrowie
  3. Witaminy potrzebne dla zachowania zdrowej skóry

Witaminy potrzebne dla zachowania zdrowej skóry

menopauza, co mnie czeka?

Na ogólną kondycję skóry wpływają zarówno uwarunkowania genetyczne, jak też czynniki wewnętrzne (gospodarka hormonalna, dostarczane do organizmu składniki odżywcze) i zewnętrzne (warunki środowiskowe, styl życia). Aby więc zapewnić skórze zdrowy i piękny wygląd, konieczna jest właściwa pielęgnacja, która nie powinna ograniczać się wyłącznie do stosowania odpowiednich środków kosmetycznych.

Bardzo ważnym jej elementem są witaminy i minerały, które powinny być dostarczane do organizmu z dietą lub w postaci suplementów. Są to mikroelementy zapewniające prawidłowe funkcjonowanie skóry, wspomagające zachodzące w niej procesy regeneracyjne i minimalizujące skutki procesu starzenia.

Jakich więc witamin potrzebuje skóra i gdzie można je znaleźć?

Często skupiamy się na pielęgnacji swojej skóry jedynie od strony estetycznej, zaniedbując ten aspekt jej zdrowia. Nieodpowiednie jej funkcjonowanie może prowadzić do wielu problemów, w tym nadmiernego wysuszenia, trądziku czy przedwczesnego starzenia się. Aby zachować skórę w dobrej kondycji i uniknąć tych problemów, warto poświęcić nieco uwagi dla jej regularnej pielęgnacji oraz dostarczania jej odpowiednich składników od wewnątrz i na zewnątrz. W tym artykule dowiesz się, jakie witaminy są niezbędne dla zdrowia skóry oraz jakie suplementy warto zażywać, aby poprawić jej kondycję.